PILNE!

Nazywam się Igor, przyszedłem na świat jako krytyczny wcześniak.

Nie bardzo wiem co to znaczy, ale mama mówi, że ważyłem zaledwie jeden kilogram, a w klatce piersiowej miałem niecałe 22cm obwodu. Byłem tak malutki, że tata mógłby mnie objąć w swojej dłoni! Co gorsza, nie zdążyły mi się wystarczająco rozwinąć moje naczynka krwionośne i w pierwszej dobie życia dostałem wylewu dokomorowego mózgu.

W badaniu USG było widać w komorach mózgowych wiele krwi, no i efektem tego zdarzenia jest dziecięce porażenie mózgowe.

Moja choroba wymaga ode mnie wiele wysiłku i starań, ale bardzo chcę i nie poddaję się ani na chwilę. Niestety to za mało, abym sam mógł sobie z tym poradzić. By pokonać te przeciwności losu potrzebuję m.in. rehabilitacji specjalnymi metodami. Są to metody ćwiczeń, dzięki którym takie maluszki jak ja mają możliwość uniknięcia wielu niepełnosprawności w przyszłości.

Mówią, że kropla drąży skałę i mają rację. Na pewno dam radę. Wiem, że mi się uda dzięki pomocy specjalistów, moich rodziców i właśnie ludzi dobrego serca, którzy dzięki małym bezinteresownym gestom są w stanie zmienić cały mój świat i wywrzeć ogromny wpływ na to jaki będę w przyszłości, jak będę się rozwijał i jak poradzę sobie ze zwykłymi czynnościami!

Nie marzę o niczym innym jak tylko o tym, abym mógł wstać i pobiec w otwarte ramiona moich rodziców, ucałować mamę, a mojego tatę tak uścisnąć, że tym razem to jemu zabraknie tchu!

Chcę, aby poczuli, jak bardzo szczęśliwy jestem i jak bardzo jestem wszystkim wdzięczny. A że bardzo chcę być zdrowy i daję z siebie wszystko, to jedyne co obecnie dzieli mnie od szczęścia, to brak środków na rehabilitację. 

Wszystkie te godziny mojej walki to nie tylko mój wysiłek, ale niestety też wysokie koszty tak potrzebnych godzin rehabilitacji, które są dla mnie bardzo ważne, bo ćwiczeniami nie walczę o to co jest tu i teraz, ale o normalne życie za 5, 10 i więcej lat!

Bo najgorsze co może się stać, to brak stałej i systematycznej terapii, a to grozi problemami już do końca życia!

Aby do tego nie dopuścić, bardzo proszę o dobrowolną wpłatę, bo liczy się każdy grosz, a już symboliczne 19 zł to nawet godzina zajęć na turnusie rehabilitacyjnym!

PS. Ważne jest, by nie odkładać tej pomocy na później i pomagać jak najszybciej!

Igor Turoń - Subkonto nr 101608002