Nazywam się Dominika, urodziłam się tylko troszkę szybciej niż inne dzieci z wagą raptem 2,5 kilograma i nic nie wskazywało na to, że może być coś nie tak, bo dostałam nawet 10 punktów w skali Apgar. Mijały dni i chyba fajny ze mnie był bobasek, bo przez chwilę rosłam i badania miałam dobre, aż tu nagle gdy rodzice zabrali mnie do rodziny na kilka dni, wydarzyło się coś niespodziewanego!

Mam na imię Kajtek, dopiero przyszedłem na świat, a ten wywrócił mi się o 180 stopni i runął na głowę. Jestem drugim dzieckiem moich rodziców, dlatego tym bardziej nikt się nie spodziewał, że tym razem stanie się coś złego. Mamusia była już ze mną w ciąży 7 miesiąc i pojechała na kontrolne USG, aby posłuchać mojego serduszka. 

Nazywam się Róża, dość nietypowe imię, ale chyba nadano mi je z powodu niespodziewanych okoliczności w jakich się urodziłam. Zdążyłam posiedzieć w brzuszku mamy raptem sześć miesięcy, do momentu kiedy coś zaczęło być nie tak i nagle sytuacja stała się bardzo niebezpieczna. 

Nazywam się Oliwier. Rodzice w napięciu oczekiwali mojego przyjścia na świat, aczkolwiek kiedy nadszedł termin i mama poszła do szpitala by mnie lada moment urodzić, to w szpitalu sam ordynator wykonał kontrolne USG.

Oliwia przyszła na świat 28.12.2018r. Urodziła się z zespołem wad wrodzonych oraz wadą OUN. Rozwój psychomotoryczny jest opóźniony, występuje obniżone napięcie mięśniowe oraz obustronny niedosłuch.

Nazywam się Lenka, przyszłam na świat troszkę wcześnie bo w 36. tygodniu ciąży za pomocą cesarskiego cięcia. Nie oddychałam, moja mamusia była przerażona nie mogąc się doczekać pierwszego płaczu, a strach potęgowali biegający dookoła mnie lekarze..

Nazywam się Matylda, urodziłam się cesarskim cięciem o miesiąc za szybko bo nie mogłam oddychać i umierałam w brzuszku mamy! Dla mnie to był ogromny szok, te hałasy i krzątanina lekarzy i położnych. Czasami znów zapominałam oddychać więc zostałam podłączona do różnych maszyn żeby móc mnie monitorować cały czas.

Nazywam się Anastazja, urodziłam się w listopadzie zeszłego roku, ale zanim do tego doszło cierpliwie czekałam w brzuszku mamusi, czasami delikatnie się rozpychałam, aby powiedzieć jej, że ja ja też nie mogę się doczekać spotkania z nią.

Nazywam się Jaś, urodziłem się na samym początku 7 miesiąca ciąży mamy, ponieważ miała zespół HELLP, co stwarzało zagrożenie dla jej życia oraz mojego. Ważyłem tylko kilogram, to średnio 3 a czasem nawet 4 razy mniej, niż dziecko urodzone w 9 miesiącu ciąży.

Ważne jest, by nie odkładać pomocy na później.


Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby nasi podopieczni mogli cieszyć dobrym życiem. 

Nazywam się Nikoś, przyszedłem na świat w styczniu 2019 roku i niebawem będą moje urodziny. Jeszcze nie wiem czy uda mi się spróbować tortu, bo niestety przez chorobę o zdmuchnięciu świeczek nawet nie mogę pomarzyć.

Nazywam się Igor, przyszedłem na świat w styczniu 2019 roku jako krytyczny wcześniak. Nie bardzo wiem co to znaczy, ale mama mówi, że ważyłem zaledwie jeden kilogram, a w klatce piersiowej miałem niecałe 22cm obwodu

Nazywam się Czarek, przyszedłem na świat 1,5 roku temu jako zdrowy chłopiec, ale już dwie godziny po urodzeniu prawie umarłem! Zdiagnozowano, u mnie brak lewej komory serca, która transportuje natlenioną krew do organów i pilnie przewieziono mnie do szpitala klinicznego.

Nazywam się Amelka, nie dawano mi zbyt wiele szans na życie, ale uparłam się żeby przyjść na ten świat. Spójrz na swoją dłoń, to byłam ja! Zaledwie 20 centymetrów, tylko tyle miałam kiedy się urodziłam, a ważyłam 6 razy mniej niż przeciętny dzidziuś bo zaledwie 550 gramów.

Miałam urodzić się zdrowym bobaskiem, ale ponieważ nie odwróciłam się główką do dołu, to zostało zaplanowane cesarskie cięcie. Mama przyjechała do szpitala w umówiony dzień. 

Jestem Jaś i mam już 7 lat, ale niestety moje umiejętności ruchowe są jeszcze na poziomie niemowlęcym. Nie umiem normalnie siadać, a główka niestety zwisa mi na tą stronę na którą się przechylę.

Filipek jest spokojnym i kochającym chłopcem. Urodził się 7. listopada 2019 roku i dzielnie i cierpliwie znosi badania oraz wizyty u specjalistów. Marzeniem rodziców Filipka jest samodzielność chłopca w przyszłości.

Choruję na padaczkę, mam także Zespół Aspergera, zaburzenia hiperkinetyczne z deficytami uwagi, zeza, oczopląs, astygmatyzm, podejrzenie astmy.

Jestem małym chłopcem po udarze niedokrwiennym lewej półkuli mózgu.

Cześć. Nazywam się Kornelia Pikus. Mieszkam w Rybniku i urodziłam się z niedorozwojem lewej nóżki… brak kości strzałkowej, skrót uda, skrót kości piszczelowej, stopa końsko – szpotawa.

Mam podejrzenie choroby metabolicznej, hipotonię, obniżone napięcie mięśniowe, opóźniony rozwój psychoruchowy, opóźnioną mowę, AZS.

Cześć! Mam na imię Boguś. Urodziłem się z Zespołem Moebiusa tzn. że nie mam mimiki twarzy, czyli nie mogę się uśmiechać, marszczyć brwi, nie mogę nawet mrugać. Dodatkowo mam obustronny niedosłuch, dlatego potrzebuję aparatów słuchowych, aby lepiej poznawać otaczający mnie świat.

Cześć, nazywam się Aurelka. Urodziłam się 30.11.2016r. jako wcześniak w 33tc. Moim największym zmartwieniem, które nie daje mi funkcjonować tak jak inne dzieci, jest wzmożone napięcie mięśniowe. Dopiero niedawno postawiłam swoje pierwsze, niepewne kroki. Dlatego też potrzebuję nieustannych rehabilitacji, aby móc kiedyś biegać tak jak inni…

Urodziłem się 5. grudnia 2005 roku. Mam mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy, padaczkę lekooporną, upośledzenie w stopniu głębokim.

Wspólnie możemy wiele!


Działajmy szybko i pomagajmy! Każda wpłata ma znaczenie bo liczy się każdy grosz!