PILNE!

Cześć. Nazywam się Kornelia Pikus. Mieszkam w Rybniku i urodziłam się z niedorozwojem lewej nóżki… brak kości strzałkowej, skrót uda, skrót kości piszczelowej, stopa końsko – szpotawa.

Mówiąc dalej urodziłam się z zwichniętym biodrem, staw kolanowy praktycznie nie istniał. Pierwszą operację jaką przeszłam w zeszłym to „naprawa” biodra i kolanka metodą tzw. superhip,superknee. Kolejnych kilka operacji to wydłużenia. Jedna z ostatnich to spowolnienie wzrostu dla zdrowej nóżki. Na chwilę obecną chodzę w ortezie wyrównującej, aby chodź trochę zakosztować chodzenia.

Całkowity skrót nóżki jaki mogę osiągnąć to aż 37 cm, to niestety uniemożliwia normalne funkcjonowanie..

Operację, którą przeszłam w listopadzie 2018r, była wyceniona na 331 tysięcy. Kolejna operacja to rekonstrukcja stopy oraz pierwsze wydłużania. Czeka mnie to juz w 2020 roku. Zbieram już pieniążki na wszelkie przyszłe koszty tj.pobyt kilku miesięczny w stolicy, rehabilitacja oraz sama opłata operacji.

Proszę, pomóżcie nam zebrać te środki.. ta śliczna dziewczynka chce być tak samo pełnosprawna i cieszyć się z jazdy na rowerze czy graniu w piłke jak inne dzieci. Pomóż nam spełnić jej marzenie.

PS. Ważne jest, by nie odkładać tej pomocy na później i działać jak najszybciej!

Ratuję Kornelię!

Kornelia Pikus - Subkonto nr 101158702

Ratuję Kornelię!