PILNE!

Jestem Kubuś. Urodziłem się w 35 hbd z masą 1180. Urodziłem się jako wcześniak hipotrofik z wadą wrodzoną przewodu pokarmowego- niedokonany zwrot jelit- zwężenie odcinka jelita krętego. Przeszedłem operację mając niespełna trzy miesiące. Pierwsze prawie 4 miesiące spędziłem w szpitalu.

Podczas tych kilku miesięcy przeszedłem dwa razy sepsę, gronkowcowe zapalenie opon-mózgowo rdzeniowych, zespół uogólnionej reakcji zapalnej oraz wiele innych troszkę mniej groźnych zakażeń. Od mojego wyjścia do domu jestem cały czas rehabilitowany. Niestety teraz także nie jest łatwiej. Zmagam się z Zespołem Aspergera oraz zaburzenia hiperkinetyczne z deficytem uwagi. Przez te zaburzenia nie bardzo potrafię się odnaleźć w otaczającym mnie świecie, mam trudności w nawiązywaniu kontaktów i przestrzeganiu reguł. Ostatnio została u mnie także zdiagnozowana padaczka.

Mam także zeza, oczopląs i astygmatyzm. Moja Pani genetyk nadal sprawdza czy nie mam jakiejś wady genetycznej. Jestem też pod opieką pani alergolog- mam podejrzenie astmy. Niestety i pani dermatolog ma co robić- mam kurzajki i mięczaki oraz poradni pulmonologicznej- mam podejrzenie rozstrzeni oskrzeli. Jestem pod opieką poradni psychiatrycznej, neurologicznej, genetycznej, okulistycznej, gastroenterologicznej oraz endokrynologicznej, alergologicznej, pulmonologicznej i dermatologicznej. Raz w roku jeżdżę także do kardiologa.

Codziennie mam bardzo dużo zajęć. Nie licząc mojego przedszkola integracyjnego, chodzę na rehabilitacje ( 3 godz. tyg.), basen, SI, mam zajęcia z neurologopedią i logopedą, zajęcia z pedagogiem i psychologiem, TUS. Niestety te zajęcia kosztują coraz więcej a że mieszkamy z mamą sami jest nam czasem bardzo ciężko. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, która pomoże mi walczyć o lepsze jutro.

PS. Ważne jest, by nie odkładać tej pomocy na później i działać jak najszybciej!

Ratuję Jakuba!

Jakub Ciesielski - Subkonto nr 101255202

Ratuję Jakuba!