Pomoc dla Anastazji.

01 grudnia 2020

Anastazja niedawno skończyła roczek. Niestety jej życie nie przypomina dzieciństwa jakie mają rówieśnicy. Kłopoty zdrowotne zaczęły się już kiedy Anastazja była w brzuszku mamy. Okazało się, że dziewczynka ma atrezję dwunastnicy, a przyszła na świat z wrodzonym zapaleniem płuc i cechami dysmorfii czaszki. Dwa dni po urodzeniu przeszła swoją pierwszą operację.

Od urodzenia dziewczynka “mieszkała” z małą w szpitalu. Udało się zobaczyć domek dopiero kiedy skończyła 3 miesiące. Kolejne wizyty u specjalistów nie przynosiły niestety lepszych wieści. Szwy czaszkowe w główce Anastazjii były zrośnięte w związku z czym należało założyć dystruktory naczaszkowe. Kolejna operacja planowana jest na luty 2021.

Anastazja jest również pod opieką wielu specjalistów: neurochirurg, neurolog, gastroenterolog, okulista, laryngolog, neurologopeda, fizjoterapeuta. Chcielibyśmy, żeby Anastazja w przyszłości była osobą samodzielną, potrafiącą radzić sobie z codziennymi czynnościami zarówno w domu, jak i w szkole wśród rówieśników.

Aby tak się stało, potrzebna jest wielopłaszczyznowa pomoc i wsparcie, między innymi rehabilitantów i innych specjalistów, którzy kontrolują stan podopiecznej Fundacji Miej Serce. Bez wsparcia darczyńców, nie uda się w tak szeroki sposób pomóc Anastusi.