Aktualności

Poznajcie Antka! Chłopczyk nie słyszy i potrzebuje pomocy.

25 stycznia 2021

Poznajcie Antka! Chłopczyk urodził się zdrowy. Nic nie wskazywało na to, aby pojawić miały się jakieś problemy. Niestety kiedy Antoś miał zaledwie półtora roku, okazało się że nie słyszy…

Podopieczny Fundacji Miej Serce został zdiagnozowany z niedosłuchem czuciowo- nerwowym głębokiego stopnia. Założono mu aparaty słuchowe, lecz to nie sprawia, że problem zniknął.

Czytaj więcej »

Dziękujemy w imieniu Kacperka!

11 stycznia 2021

Kacperek ma 5 lat. Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, zespołem Arnolda Chiariego oraz pęcherzem neurogennym.

Niestety następstwem choroby jest to, że Kacperek nadal nie potrafi samodzielnie chodzić i musi być intensywnie rehabilitowany.

Dzięki ogromnemu wsparciu darczyńców Fundacji Miej Serce, mogliśmy dla Kacperka sfinansować najpotrzebniejszy sprzęt, w tym ortezy oraz wózek.

Czytaj więcej »

Pomoc dla Matyldy

15 grudnia 2020

Matylda ma już dwa latka i dokładnie tyle trwa jej walka o zdrowie i samodzielną przyszłość. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak i zdiagnozowano u niej zespół wrodzonych wad genetycznych. Matylda ma zaburzenia wzrostu, wzmożone napięcie mięśniowe, małą główkę, krótkie rączki i nóżki. Gdyby tego było mało, stwierdzono brak ciała modzelowatego w główce, które przekazuje informacje między lewą a prawą stroną mózgu. Podopieczna Fundacji Miej Serce wymaga opieki rehabilitanta, fizjoterapeuty, logopedy i pedagoga, neurologa, kardiologa, ortopedy, neurochirurga, okulisty, laryngologa oraz genetyka. Tak wielopłaszczyznowa pomoc specjalistów jest bardzo kosztowna, a niestety nadal nie wiadomo jak Matylda będzie się rozwijać. Oprócz stałych wizyt

Czytaj więcej »

Tymuś dziękuje darczyńcom!

07 grudnia 2020

Serdecznie dziękujemy w imieniu Tymka! Dzięki wsparciu darczyńców Fundacji Miej Serce, możemy finansować dla niego niezbędną terapię ręki. U Tymusia od razu po urodzeniu stwierdzono brak mięśni i nerwów w prawej rączce. Jego walka o sprawność trwa już prawie 8 lat i Nasz dzielny podopieczny nie poddaje się. Dzielnie walczy przez cały ten czas. Rehabilitacje bardzo pomagają Tymoteuszowi i mogą sprawić, że w przyszłości jego rączka będzie funkcjonować prawidłowo. Aby tak się stało, ważne jest, aby nie przerywać terapii i zapewnić chłopcu najlepszą opiekę specjalistów. Zachęcamy do dalszego wspierania Tymoteusza. Jego sprawność w przyszłości zależy od nas!

Czytaj więcej »

Pomoc dla Anastazji.

01 grudnia 2020

Anastazja niedawno skończyła roczek. Niestety jej życie nie przypomina dzieciństwa jakie mają rówieśnicy. Kłopoty zdrowotne zaczęły się już kiedy Anastazja była w brzuszku mamy. Okazało się, że dziewczynka ma atrezję dwunastnicy, a przyszła na świat z wrodzonym zapaleniem płuc i cechami dysmorfii czaszki. Dwa dni po urodzeniu przeszła swoją pierwszą operację. Od urodzenia dziewczynka “mieszkała” z małą w szpitalu. Udało się zobaczyć domek dopiero kiedy skończyła 3 miesiące. Kolejne wizyty u specjalistów nie przynosiły niestety lepszych wieści. Szwy czaszkowe w główce Anastazjii były zrośnięte w związku z czym należało założyć dystruktory naczaszkowe. Kolejna operacja planowana jest na luty 2021. Anastazja

Czytaj więcej »