Aktualności

Lilianna czeka na wsparcie

31 maja 2022

Już od momentu narodzin, życie Lili było zagrożone. Każdy jej oddech mógł być ostatnim. W końcu, po wielu badaniach lekarze zdiagnozowali wrodzoną łamliwość kości. Jest to choroba genetyczna. Pomóżmy Liliance walczyć z chorobą.

Czytaj więcej »

Franek przyszedł na świat 26 tygodniu ciąży

25 lutego 2022

Franek przyszedł na świat 26 tygodniu ciąży. Spędził w brzuchu mamy wraz z swoim braciszkiem 6 miesięcy. Niestety łożysko jednego z bliźniaków zaczęło się odklejać i podjęto decyzję o cesarskim cięciu. Niestety po kilkunastu godzinach braciszek Franka odszedł... ale nasz podopieczny nadal walczył!

Czytaj więcej »

Poznaj Hanię

27 stycznia 2022

Hania przyszła na świat przez cesarskie cięcie, ponieważ wystąpiło podejrzenie zamartwicy i owinęła się pępowiną. Po urodzeniu spędziła aż 56 dni w inkubatorze powodu tego, iż traciła ciepło i potrzebowała tlenoterapii.

Hanulka wyszłam ze szpitala po niespełna dwóch miesiącach, ale jednak po pół roku okazało się, że nie jest do końca zdrowa.

Czytaj więcej »

Kajtuś został zdiagnozowany z śmiertelną chorobą.

01 sierpnia 2021

Pomoc dla Kajtka!

Kajtuś spędził prawie 2 pierwsze miesiące swojego kruchutkiego życia w szpitalu. Zdiagnozowano u niego ciężką i śmiertelna chorobą – Malformacje żyły Galena. W 2 dobie jego życia, stan zaczął się nagle pogarszać, wpadł w niewydolność wielonarządowa i w każdej chwili mógł umrzeć. Podjęto decyzję o natychmiastowej częściowej embolizacji.

Czytaj więcej »

Potrzebuję Twojej pomocy Mam tylko pół serduszka!

24 lipca 2021

Cezary urodził się chory - ma tylko pół serduszka.

Jest to wada wrodzona (HLHS).

Pierwszą operację chłopiec przeszedł 27 listopada 2019 roku, następną 16 lipca 2020 roku. Leczenie jest bardzo kosztowne, a aby Cezary mógł być w domku z rodzicami, potrzebny jest również sprzęt medyczny.

Czytaj więcej »

Pozdrowienia dla darczyńców od Matyldy!

19 kwietnia 2021

Matylda urodziła się o wiele za wcześnie bo już w 24. tygodniu ciąży i ważyła wtedy zaledwie 500 gram! Zaraz po porodzie przeszła wylew III stopnia. Niedługo później pojawiła się retinopatia wcześniacza.

Czytaj więcej »

Pozdrowienia dla darczyńców od Kacperka!

09 marca 2021

Kacperek pozdrawia!

Nasz dzielny podopieczny ma już 13 lat! Fundacja Miej Serce wspiera Kacpra od kilku lat i to dzięki darczyńcom możemy finansować dla niego rehabilitacje, turnusy czy też sprzęt medyczny.

Czytaj więcej »

Poznajcie Antka! Chłopczyk nie słyszy i potrzebuje pomocy.

25 stycznia 2021

Poznajcie Antka! Chłopczyk urodził się zdrowy. Nic nie wskazywało na to, aby pojawić miały się jakieś problemy. Niestety kiedy Antoś miał zaledwie półtora roku, okazało się że nie słyszy…

Podopieczny Fundacji Miej Serce został zdiagnozowany z niedosłuchem czuciowo- nerwowym głębokiego stopnia. Założono mu aparaty słuchowe, lecz to nie sprawia, że problem zniknął.

Czytaj więcej »

Dziękujemy w imieniu Kacperka!

11 stycznia 2021

Kacperek ma 5 lat. Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, zespołem Arnolda Chiariego oraz pęcherzem neurogennym.

Niestety następstwem choroby jest to, że Kacperek nadal nie potrafi samodzielnie chodzić i musi być intensywnie rehabilitowany.

Dzięki ogromnemu wsparciu darczyńców Fundacji Miej Serce, mogliśmy dla Kacperka sfinansować najpotrzebniejszy sprzęt, w tym ortezy oraz wózek.

Czytaj więcej »

Pomoc dla Matyldy

15 grudnia 2020

Matylda ma już dwa latka i dokładnie tyle trwa jej walka o zdrowie i samodzielną przyszłość. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak i zdiagnozowano u niej zespół wrodzonych wad genetycznych. Matylda ma zaburzenia wzrostu, wzmożone napięcie mięśniowe, małą główkę, krótkie rączki i nóżki. Gdyby tego było mało, stwierdzono brak ciała modzelowatego w główce, które przekazuje informacje między lewą a prawą stroną mózgu. Podopieczna Fundacji Miej Serce wymaga opieki rehabilitanta, fizjoterapeuty, logopedy i pedagoga, neurologa, kardiologa, ortopedy, neurochirurga, okulisty, laryngologa oraz genetyka. Tak wielopłaszczyznowa pomoc specjalistów jest bardzo kosztowna, a niestety nadal nie wiadomo jak Matylda będzie się rozwijać. Oprócz stałych wizyt

Czytaj więcej »

Tymuś dziękuje darczyńcom!

07 grudnia 2020

Serdecznie dziękujemy w imieniu Tymka! Dzięki wsparciu darczyńców Fundacji Miej Serce, możemy finansować dla niego niezbędną terapię ręki. U Tymusia od razu po urodzeniu stwierdzono brak mięśni i nerwów w prawej rączce. Jego walka o sprawność trwa już prawie 8 lat i Nasz dzielny podopieczny nie poddaje się. Dzielnie walczy przez cały ten czas. Rehabilitacje bardzo pomagają Tymoteuszowi i mogą sprawić, że w przyszłości jego rączka będzie funkcjonować prawidłowo. Aby tak się stało, ważne jest, aby nie przerywać terapii i zapewnić chłopcu najlepszą opiekę specjalistów. Zachęcamy do dalszego wspierania Tymoteusza. Jego sprawność w przyszłości zależy od nas!

Czytaj więcej »

Pomoc dla Anastazji.

01 grudnia 2020

Anastazja niedawno skończyła roczek. Niestety jej życie nie przypomina dzieciństwa jakie mają rówieśnicy. Kłopoty zdrowotne zaczęły się już kiedy Anastazja była w brzuszku mamy. Okazało się, że dziewczynka ma atrezję dwunastnicy, a przyszła na świat z wrodzonym zapaleniem płuc i cechami dysmorfii czaszki. Dwa dni po urodzeniu przeszła swoją pierwszą operację. Od urodzenia dziewczynka “mieszkała” z małą w szpitalu. Udało się zobaczyć domek dopiero kiedy skończyła 3 miesiące. Kolejne wizyty u specjalistów nie przynosiły niestety lepszych wieści. Szwy czaszkowe w główce Anastazjii były zrośnięte w związku z czym należało założyć dystruktory naczaszkowe. Kolejna operacja planowana jest na luty 2021. Anastazja

Czytaj więcej »